Autorská čtení na PdF MU

VI. ročník autorských čtení na Pedagogické fakultě MU Vždy od 18. 00 hod. v Galerii RUV v areálu PdF MU Poříčí 9, Brno

Katedra českého jazyka a literatury vás zve na

25. 10. 2016 / Autorská čtení Jiří Poláčka a Petra Veselého V rámci večera bude představena kniha doc. Jiřího Poláčka Básnický rok, jíž byla založena fakultní edice esejistických a popularizačních prací Reflexe. Kromě ukázek z knihy zazní několik citovaných básní v přednesu studentů KČJL. Druhým účinkujícím bude ilustrátor Básnického roku doc. Petr Veselý, přední brněnský výtvarník a pedagog, autor básnické sbírky Jundrov. Hudební doprovod Jakub Gabarík (klavír).

22. 11. 2016 / Autoři brněnského literárního uskupení Weles V rámci večera vystoupí čtveřice lékařů: Robert Fajkus (básník a editor), Vladimír Šrámek (básník, zakladatel edice Srdeční výdej, pedagog MU), Marek Fencl (básník, vinař, pedagog MU), Norbert Holub (básník a překladatel). Dále vystoupí Petr Čermáček (básník, grafik, pedagog Mendelovy univerzity), Ondřej Slabý (básník, editor, fotograf a pedagog MU). Hudební doprovod Jakub Gabarík (klavír).

13. 12. 2016 / Mladí básníci z Masarykovy univerzity V první části večera vystoupí absolventka PdF MU Marta Veselá-Jirousová a v druhé básníci a básnířky z Masarykovy univerzity: Jan Váňa (FSS MU), Marek Torčík (FF MU), Pavel Zajíc (FF MU), Vojtěch Velísek (FF MU), Petr Mezihorák (FSS MU). Hudební doprovod: klavír Jakuba Gabaríka a jazz – rockové kytarové variace studentů MU.